Uroczystości pogrzebowe prof. Agaty Mirek

W dniu 29 września 2022 roku społeczność akademicka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II pożegnała naszą Dyrektor – Profesor Agatę Mirek zmarłą 24 września po długiej chorobie. Mszę Świętą pogrzebową z udziałem Władz Uniwersytetu, przedstawicieli Instytutu Historii, Rodziny oraz Przyjaciół odprawił arcybiskup lubelski Stanisław Budzik.

Następnego dnia, 30 września 2022 roku, uroczystości pogrzebowe odbyły się w Nowym Mieście nad Pilicą – siedzibie Domu Generalnego Zgromadzenia Córek Maryi Niepokalanej, którego Przełożoną Generalną była prof. Agata Mirek. Eucharystii pogrzebowej przewodniczył  biskup pomocniczy diecezji łowickiej Wojciech Tomasz Osial. Po Mszy Świętej, w ostatniej drodze prof. Mirek na cmentarz parafialny towarzyszyło liczne grono sióstr zakonnych, kapłanów, Rodzina, przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz przyjaciele i znajomi.

Fotografie: Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej